Он сматра да се на овај начин најгрубље задире хијерархијска овлашћења главног јавног тужиоца и покушава и нарушавање хијерархијске организације ВЈТ у Београду.
Што се тиче других одељења у саставу Вишег јавног тужилаштва у Београду, нарочито Посебног одељења за сузбијање корупције чија је месна надлежност подударна са месном надлежношћу Апелационог јавног тужилаштва у Београду, Стефановић је истакао да Закон о организацији и надлежности државних органа за борбу против организованог криминала, тероризма и корупције прописује да руководиоца тог одељења поставља јавни тужилац из реда јавних тужилаца у ВЈТ, док руководиоци нису изједначени по својим правима и обавезама са главним јавним тужиоцем, нити за тим има потребе.
Посебно је указао да је организовање тестирања за кандидате који су конкурисали за избор на избор за функцију јавних тужилаца у ВЈТ у Београду, којим ВСТ проверава њихова стручна знања из области битних за рад у одељењу за високотехнолошки криминал, као и саопштавање кандидатима од стране појединих чланова комисије ВСТ да је конкурс наменски расписан за попуњавање места у Посебном одељењу за борбу против корупције и Посебном одељењу високотехнолошки криминал ВЈТ у Београду, представљају покушај озбиљног, незаконитог мешања у унутрашњу организацију ВЈТ у Београду.
То је такође покушај ВСТ да узурпира законска овлашћења главног јавног тужиоца која се односе на годишњи план и распоред послова из члана 39. Закона о јавном тужилаштву, сматра главни јавни тужилац ВЈТ у Београду.
Он је подсетио да је израда годишњег плана и распореда послова искључива надлежност главног јавног тужиоца у односу на јавно тужилаштво којим руководи и да ВСТ нема овлашћења да се у то упушта, а камоли да одређује који ће јавни тужилац бити распоређен у које одељење.
„Високи савет тужилаштва би требало да буде гарант самосталности рада тужилаштава у Републици Србији, а не да својим незаконитим поступањима угрожава њихову самосталност“, закључио је Стефановић у свом допису.